O STRONIE

"Każde osiągnięcie
zaczyna się od decyzji,
by zacząć"

Znasz to uczucie, kiedy siadasz, by przygotować się do zajęć / warsztatów/lekcji /prezentacji, a w głowie masz pustkę? Leży przed tobą temat, wiesz, że można go przedstawić w porywający sposób, a nic odkrywczego nie przychodzi ci do głowy. Piszesz. Kasujesz. Piszesz od nowa i wciąż nie możesz się wydostać z zaklętego kręgu banałów. 

Albo inna sytuacja. Prowadzisz rutynowe spotkanie (lekcję, warsztaty, prezentację...) według nudnego scenariusza. I nagle wpada ci do głowy pomysł. Zaczynasz improwizować i...dzieją się cuda. Uczestnicy się angażują, podążają za tobą i niespodziewanie okazuje się, że z beznadziejnego scenariusza można wyczarować perełkę.

Mam tak często. I zawsze sobie obiecuję, że zapiszę sobie pomysł, będę z niego korzystać, popracuję nad modyfikacjami. Taaak... obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Przeważnie o tym zapominam, a nawet jeśli uda mi się zapisać pomysł, to potem gdzieś mi to ginie, zapominam i gdy znów mierzę się z tematem - muszę zaczynać od nowa.

Tym razem postanowiłam zebrać wszystko w jednym miejscu i tak powstaje ta strona - Uczę i Inspiruję. Zbieram pomysły, dzielę się modyfikacjami, szukam inspiracji w różnych dziedzinach życia. Oczywiście, nie zamierzam tu wrzucać wszystkiego, co mi się zdarza wymyślać. Chciałabym podzielić się tym, co ma szansę zainspirować kogoś innego. Znajdziesz tutaj wpisy z zakresu edukacji, teatru, podpowiedzi wypracowane podczas realizacji projektów, scenariusze zajęć, metody warsztatowe. Mam wiele zainteresowań i lubię próbować różnych rzeczy, dlatego pojawią się notatki dotyczące organizacji czasu czy też DIY. 

Czekam z otwartymi stronami na swoich Gości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz